Warsztaty groomerskie

W dniu 12 października 2014 r. w siedzibie łódzkiego oddziału związku kynologicznego odbyły się warsztaty groomerskie. Zajęcia prowadził Zygmunt Stelmach. Uczestnicy interesowali się problematyką związaną z przygotowywaniem psów na wystawy oraz samodzielnie pod okiem mistrza pracowali z własnymi psami. W miłej atmosferze czas szybko upływa i po godzinie 16 ruszyliśmy do domu trenować na naszych foksach. Organizatorem warsztatów był zarząd łódzkiego oddziału związku kynologicznego.

Seter Gordon

Seter Gordon

Golden Retriver

Golden Retriever

Zygmunt Stelmach Lucyna Naziębły

Zygmunt Stelmach Lucyna Naziębły

Jack Russell Terrier

Jack Russell Terrier

Posted in Uncategorized | Comments Off

Współpraca

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom części naszych klientów Salon Pielęgnacji Psów “Reksio” nawiązał współpracę z nowo otwartą firmą zajmującą się sprzedażą karm dla psów i kotów oraz pasz dla zwierząt gospodarskich. Karmy dla psów i kotów są wysokiej jakości produktami, zawierają składniki HUMAN GRADE, czyli tej samej jakości, jak w produktach spożywczych przeznaczonych dla ludzi. Nie zawierają alergizujących ziół, konserwowane naturalnie witaminą E i rozmarynem. Karmy suplementowane, zawierają właściwe proporcje białka i tłuszczu, uzupełnione odpowiednią ilością witamin i mikroelementów. Nie ma zatem potrzeby stosowania dodatków mineralno wapiennych, idealnie zbilansowana. Karmy zawierają KWASY OMEGA-3 i KWASY OMEGA-6 dzięki temu zapewniają zdrowa skórę oraz piękną, zdrową sierść co nas interesuje ze względu na nasza profesję. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu DŁUGIE I ZDROWIE ŻYCIE swoich pupili.

Współpraca

Współpraca

Posted in Uncategorized | Comments Off

1,5 roku działalności Salonu Pielęgnacji Psów ” Reksio ” w Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej

Zbliża się 1,5 roku działalności Salonu Pielęgnacji Psów”Reksio”. Był to okres nie łatwy, w którym wszechobecny kryzys dotknął również rynek usług, segment gospodarki w obszarze, którego działamy. Procesy zachodzą wolno i być może trzeba jeszcze następne 1,5 roku , aby ugruntować naszą pozycję na rynku usług groomerskich. Udało nam się namówić naszych klientów do telefonicznej rejestracji wizyt. Niekomfortowe sytuacje, gdy o jednej godzinie przychodziło kilku klientów nie umówionych zastąpiliśmy dobrze funkcjonującym systemem rejestracji. Oczywiście zdarzało się klika przypadków umówienia wizyty i nie potwierdzenia jej w odpowiednim czasie. Wystarczy telefon i osoba , która była umówiona na późniejszy termin, np na godz. 20-tą może przyjść np. na 18-tą. Trochę brak szacunku dla czasu i pracy innych. Widać jednak co cieszy marginalizację tego typu sytuacji i zachowań. Z rzeczy przyjemnych to to, że coraz większa ilość klientów nam ufa i zostawia pieski , kotki czasami w Salonie na czas pielęgnacji i załatwia w tym czasie swoje sprawy. Będąc spokojnym o swojego pupila, jedna, dwie godzinki dla siebie w tym czasie to taka fajna wartość dodana. Ci , którzy z różnych przyczyn wolą zostać oceniają bardzo dobrze nasze podejście do zwierząt. Praca groomera, fryzjera zwierząt wbrew pozorom nie należy do łatwych, ale powracający klient jest wspaniałą nagroda za naszą pracę.

Airedale terrier w Salonie "Reksio"

Airedale terrier w Salonie "Reksio"

Mops w Salonie "Reksio'

Mops w Salonie "Reksio"

Berneński pies pasterski przygotowywany do wystawy w Salonie "Reksio"

Berneński pies pasterski przygotowywany do wystawy w Salonie "Reksio"

Jamnik szorstkowłoy w Salonie "Reksio"

Jamnik szorstkowłosy w Salonie " Reksio"

Kot perski w Salonie " Reksio "

Kot perski w Salonie " Reksio "

 

Posted in Uncategorized | Comments Off

III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski W Strzyżeniu Psów

7-8 lipca 2012r Tarnowo Podgórne k/ Poznania gościło uczestników III Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Strzyżeniu Psów, których współorganizatorem było Polskie Stowarzyszenie Groomerów. Uczestnikami zawodów byli goście z Belgii, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Włoch. Wielkie brawa należą się pieskom , które cierpliwie znosiły kilku godzinne zabiegi pielęgnacyjne jakim zostały poddane. Tu  szybko nic się nie zrobi, sprawne oczy sędziów wszystko wychwycą, postępowanie z psem i stosunek do niego, fryzura ma oddawać specyfikę rasy, ocenia się zdolności manualne, estetyczne i pomysłowość. Na uwagę zasługuje miła atmosfera, która towarzyszyła uczestnikom podczas pracy, której efekt przedstawiam na zdjęciach.

III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski W Strzyżeniu Psów

III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski W Strzyżeniu Psów

Uczestnicy zawodów w czasie pracy.

Uczestnicy zawodów w czasie pracy

Strzyżenie pieska

Strzyżenie pieska

Ocena sędziego.

Ocena sędziego.Strzyżenie psa.

Strzyżenie trwa.

Strzyżenie trwa.

Pies przed strzyżeniem

Pies przed strzyżeniem

Pies po strzyżeniu.

Pies po strzyżeniu.

Pies przed strzyżeniem.

Pies przed strzyżeniem.

Pies po strzyżeniu.

Pies po strzyżeniu.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom zawodów, oraz organizatorom.

Posted in Uncategorized | Comments Off

Życzenia

Zdrowych Radosnych Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia  Szczęśliwego Nowego Roku

życzy Salon “Reksio”

Wszystkiego najlepszego

Wszystkiego najlepszego


 

Posted in Uncategorized | Comments Off

Salon pielęgnacji psów “REKSIO” sześć miesięcy działalności

Zbliża się pół roku działalności Salonu pielęgnacji psów “REKSIO”. Zawsze z tego rodzaju rocznicami związane są podsumowania. My też pokusiliśmy się o małe podsumowanie. Największym zaskoczeniem była ilość ras , która nas odwiedziła . Oczywiście różne grupy psów reprezentowane przez rasy w różnej wielkości. Z grupy II czyli pinczerów ,sznaucerów , molosów najwięcej odwiedziło nas sznaucerów we wszystkich wielkościach i rodzajach umaszczenia. Były też berneńskie psy pasterskie, buldog angielski i tosa. Grupę III czyli terier najliczniej reprezentowały Yorki i West highland white teriery. Mieliśmy kilka foksterierów szorstkowłosych i krótkowłosych. Odwiedzili nas właściciele z airedalem ,terierem walijskim i szkotem. Grupa czwarta to jamniki , które w ilości kilka mieliśmy przyjemność poddawać zabiegom pielęgnacji. Siberian husky  z grupy szpiców był jedynym reprezentantem tej grupy , który odwiedził nasz salon. Grupy wyżłów i płochaczy miały pojedynczych reprezentantów . Był to seter irlandzki i springer spaniel angielski. Najliczniejszą grupą była grupa psów ozdobnych i do towarzystwa wśród których są takie rasy jak , shih-tsu , pudel , pekińczyk , maltańczyk . Za protoplastę grupy uważa się maltańczyka , którego pojawienie datuje się na około 5000 lat p.n.e. Większość psów z tej grupy jest obdarzonych takim cechami behawioralnymi , dzięki którym są psami nadającymi się do życia w domu i w pełni zasługują na miano psa domowego. Tyle danych jeśli chodzi o przegląd ras. Psy dzielnie znosiły nas i nasze zabiegi. Jedne musiały mieć kontakt choćby wzrokowy ze swoimi właścicielami , inne nawet nie reagowały gdy opiekun siedział na kanapie w drugim pomieszczeniu. Największa przemiana  widoczna była u piesków , które przychodziły na kolejną wizytę . Zachowywały się jakby wiedziały ,że aby być pięknym trzeba trochę pocierpieć i nie jest to nic strasznego. Czasami sami właściciele nie świadomie wywołują u swoich pociech nie potrzebne frustracje. Wyczuwa się duże zrozumienie dla naszej pracy i chęć współpracy ze strony właścicieli ,opiekunów piesków. Wszystkich cechuje dbałość o zdrowie i wygląd swoich pociech. To cieszy i motywuje.

Posted in Uncategorized | Comments Off

Nowo otwarty Salon “REKSIO” w Rawie Mazowieckiej

Dzięki pomocy przyjaciół 1 pażdziernika został otwarty Salon Pielęgnacji Psów “REKSIO ” w Rawie Mazowieckiej.Pod nazwą “Reksio” funkcjonują dwa salony ,jeden znany w Skierniewicach i nowo otwarty w Rawie Mazowieckiej.Salon utrzymany jest w podobnej stylistyce jak w Skierniewicach i świadczy ten sam zakres usług pielęgnacyjnych .Dzięki uprzejmości znajomych udało nam się znależć i adoptować miły lokal w centrum Rawy przy markecie spożywczym na ulicy Tomaszowskiej nr 8.

Salon"Reksio" w Rawie Mazowieckiej

Salon "REKSIO" w Rawie Mazowieckiej

Salon pielęgnacji psów Reksio Rawa Mazowiecka

Salon pielęgnacji psów Reksio Rawa Mazowiecka

Posted in Uncategorized | Comments Off

Psie piękności

York

York

Shi tsu

Shih tzu

Papillon

Papillon

Maltańczyk

Maltańczyk

Chiński grzywacz

Chiński grzywacz

 

Posted in Uncategorized | Comments Off

Warsztaty-przyczyny powstawania zaburzen zachowania zwierzat.

Tak, jak pisałem praca z psami w salonie pielęgnacji wymaga stałego podnoszenia wiedzy i samokształcenia. Z przyjemnością uczestniczyliśmy w warsztatach, których tematem były “Przyczyny powstawania zaburzeń zachowania zwierząt” W Warszawie spotkali się instruktorzy szkolenia, trenerzy psów, lekarze weterynarii, hodowcy psów, hodowcy kotów, osoby zajmujące się dogoterapią, prowadzące schroniska dla zwierząt. W naszej pracy groomera na co dzień spotykamy się z różnymi zachowaniami zwierząt, szczególnie psów. Wykładowcy zwracali uwagę na rolę czynników psychofarmakologicznych, etologicznych, fizjologicznych, biologicznych w powstawaniu zaburzeń zachowania zwierząt. Ciekawie prowadzone spotkanie i dyskusja pozwoliły na zdefiniowanie czynników takich jak; selekcja nakierowana tylko na wygląd, zmiana roli psa ras użytkowych i kłopoty adaptacyjne, które coraz częściej stanowią podstawowe przyczyny zaburzeń zwierząt żyjący w bliskości z człowiekiem. Postanowiliśmy rozszerzać wiedzę zwaną etologią.Posted in Uncategorized | Comments Off

Groomer

Grooming -działanie rozumiane jako szeroko pojęta pielęgnacja zwierząt, z angielskiego groomer – powszechnie określenie kojarzone z osobą zajmująca się profesjonalna stylistyką psich fryzur i kosmetologią psów. Groom-stajenny, oporządzać, to groom- pielęgnować. Osobę wykonująca zawód “fryzjer psów” powinien  cechować spokój ,cierpliwość i opanowanie. Zdolności manualne, improwizacji, twórczej wyobrażni są bardzo przydatne, a czasami nieodzowne. Zawód wymagający stałego samokształcenia w celu zdobywania wiedzy o obowiązujących trendach. Łatwość w nawiązywaniu kontaktów z właścicielami czworonogów pozwala na poznanie ich zwyczajów i upodobań, w konsekwencji ma wpływa na zakres czynności pielęgnacyjnych. Profesja dająca dużo satysfakcji, a jednocześnie odpowiedzialna. Dotyczy przecież najlepszego przyjaciela człowieka jakim określany jest pies.

 

Posted in Uncategorized | Comments Off